AK Parti’den cuntacı teğmenlere arka çıkıp Bakan Güler’i tehdit eden Özgür Özel’e kınama: Anlamadığı konular hakkında konuşmasın

Cuntacı teğmenler, daha Kara Harp Okulu’ndaki öğrencilik yıllarında sözde ‘Atatürkçülük’ maskesiyle terör estirmeye başladı. Tuzla Piyade Okulu’nun mescidinde namaz kılan öğrencileri ‘Atatürk düşmanı’, ‘tarikatçı-cemaatçi’, ‘irticacı’ gibi ifadelerle fişleyen cuntacı teğmenler, dindar subayları fotoğraflarını paylaşarak hedef gösterdi, WhatsApp gruplarında cemaat ve tarikatlara galiz küfürler savurdu.

Yeni Şafak’ın cuntacılık oynayan teğmenleri deşifre etmesinin ardından yaşanan skandallar silsilesiyle ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi.

Yapılan yazılı açıklamada,

“Adli soruşturmaya ilave olarak derhal idari soruşturma başlatılmıştır”

denildi. Olaya sebebiyet veren personel hakkında geçici görevden uzaklaştırma kararı alındığına vurgu yapıldı, sıralı amirlerin yeri değişti.

Özgür Özel, Bakan Güler’i tehdit etti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaşananlar sonrasında Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i tehdit etti.

Özel,

“Güler, ya aklını başına alacak, ya da biz onun aklını başına getireceğiz.”

ifadelerini kullandı.

AK Parti’den Özel’e kınama: Sokak ağzı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Özel’in sözlerini kınadıklarını belirtip,

“Milli Savunma Bakanımıza yönelik sözleri yakışıksız. Sokak ağzı denilen bir üslup.”

diye konuştu.

“CHP Genel Başkanının anlamadığı konular konusunda konuşmaması gerekir”

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Atatürk’e saygı esastır.”

diyen Çelik, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“İstenmeyen bir durumda bir teğmenin müdahale etmesi söz konusu olamaz. TSK bir bütün. Emir komuta zinciri şeklinde devam eder, bunun dışında hiçbir oluşuma müsaade edilmez. Eğer elinizde bir bilgi varsa bunu bakanımızla paylaşırsınız. Bunu yapmayıp kullanılan bu üslup sadece sahibinin alnına yazılır. Savunma Bakanımız, çekirdekten yetişmiş, görevini başarı ile icra eden bir bakanımızdır. CHP Genel Başkanının anlamadığı konular konusunda konuşmaması gerekir. Onlar önce parti içindeki konularını halletsinler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx