Elon Musk, ‘Boru İşi İçin’ Düzce’ye Geliyor İddiası Ortalığı Karıştırdı! Türk Şirketten Apar Topar Açıklama

Dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk’un Düzce’deki bir çelik boru fabrikasını ziyaret edeceği söylentisi kenti hareketlendirmişti. Çıkan haberler sonrası Erciyas Çelik Boru AŞ.,Borsa’ya açıklama yapmak zorunda kaldı. 

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın ‘Hyperloop’ projesiyle ilgili olarak Düzce’de faaliyet gösteren Erciyas Çelik Boru’yu ziyaret edeceği haberleri bir anda kenti hareketlendirmişti.

Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Erciyas Çelik Boru A.Ş ise haberler sonrası apar topar Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama göndermek durumunda kaldı.

Şirket, Elon Musk’ın bir proje için fabrikayı ziyaret edeceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bazı basın, yayın ve sosyal medya mecralarında, Elon Musk’ın, Hyperloop Projesiyle ile ilgili Düzce’deki fabrikamızı ziyaret edeceğine yönelik çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, şirketimizden kaynaklanmadığını ve şirketimizin bilgisi dışında olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

‘Hyperloop’ Nedir?

Elon Musk’ın üzerinde çalıştığı yeni nesil bir taşıma sistemi olan ‘Hyperloop’ yerde ses hızına yakın hızlarla seyahat edebilme prensibine dayanıyor. Saatte yaklaşık 1.200 km hızla seyahat edebilmek için geliştirilen hız yuvaları için ayrıca özel tüpler inşa edilmesi gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx