iPhone 15 Pro Max selfie kamerasıyla birinciliğe yerleşti

iPhone 15 Pro Max, DxOMark testlerinde olağanüstü kamera puanları elde etti ve toplamda 154 puan alarak ikinci sıraya yerleşti. Cihaz, sadece iki puanla Huawei P60 Pro’nun gerisinde kaldı. DxOMark, selfie kamerasının performansını açıkladı ve iPhone 15 Pro Max, geçen yıl olduğu gibi bu alanda da birinci sırayı kapmayı başardı.

Cihaz, 149 puan ile selfie kamera sıralamasında zirvede bulunurken, kendisinden önceki model olan iPhone 14 Pro Max’dan dört puan daha yüksek bir skor elde etti. Hem iPhone 15 Pro Max hem de iPhone 14 Pro Max, 12 megapiksel ön kamera ile 1/3.6 inç sensör, otofokus ve optik görüntü stabilizasyonu özelliklerine sahip. DxOMark, iPhone 15 Pro Max’in daha üstün performansını yeni A17 Pro çipine ve görüntü sinyal işlemcisine (ISP) bağlıyor.

iPhone 15 Pro Max selfie kamerasıyla birinciliğe yerleşti

Selfie kamerası, doğru pozlama, hızlı ve kesin otofokus, geniş dinamik aralık ve gündüz ışığında yüksek detay seviyesi ile etkileyici. DxOMark, kullanıcı kayıt sırasında hareket etse bile etkili video stabilizasyonunu da övgüyle karşılıyor. Ancak kamera, eksiksiz değil. Telefonun sensörü geniş bir alan derinliğini tercih ediyor, ancak bu durum, iyi ışık koşullarında bile görüntülerde görünür gürültüye neden olabiliyor. Kamera zaman zaman renk hataları gösterebilir ve video kaydederken resimden resme keskinlik bazen değişebilir.

Aynı şekilde, portre modunda, Face ID modülü derinliği doğru bir şekilde hesaplar ve doğal bir arka plan bulanıklık efekti oluşturur. Ancak örnek fotoğrafta görüldüğü gibi, Apple, bireysel saçlar gibi ince detaylarla başa çıkma konusunda sorunlar yaşıyor, bu da portre modunun yakından incelendiğinde bir yazılım simülasyonu gibi görünmesine neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx